lip 24, 2017
Wykorzystanie gontów drewnianych

Wykorzystanie gontów drewnianych w dzisiejszych czasach cały czas jest bardzo szerokie. Gonty drewniane znajdują uznanie w ramach pokrycia dachowego, gdzie spisują się fantastycznie, a przede wszystkim prezentują się na dachach niezwykle estetycznie. Taki gont drewniany może posiadać różnorodne wymiary, więc warto najpierw skupić się na dokonaniu odpowiednich pomiarów, a dopiero potem na zamówieniu takich elementów. Są funkcjonalne oraz posiadają długą żywotność, a ponadto są bardzo odporne na uszkodzenia i negatywne warunki atmosferyczne.

Zdecydować można się chociażby na gonty łupane, które posiadają chropowatą powierzchnie, dlatego też prezentują się na dachach bardzo wyjątkowo. Montaż gontów wcale nie jest trudnym procesem dla osób, które zajmują się tym od wielu lat. Nie zajmuje to więc takim osobom zbyt dużo czasu. Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich proporcji. Mianowicie dachy, które mają mały spadek muszą posiadać dość długie gonty, ale o tym profesjonaliści wiedzą już najlepiej.

Gont łupany zapewnia odpowiednią wytrzymałość, ale też atrakcyjny wygląd, dlatego w domach drewnianych wykorzystuje się je na każdym kroku. Nie ma tu zastosowania gięcie blach Gdańsk, nie będą także potrzebne profile aluminiowe Łódź. Dom, który ma pokrycie z gontu, może przynieść wiele niezapomnianych chwil. Święta Bożego Narodzenia spędzone w nim w towarzystwie żywej choinki przyozdobionej w szklane bombki choinkowe będą z pewnością niezapomniane.

Gonty drewniane można zamówić od wielu producentów. Zapotrzebowanie na nie bowiem stale rośnie, a dom z drewna stanie się dzięki nim bardziej uniwersalny oraz stylowy.

Rozwiń